Ha kint hideg van, akkor nehéz kiterelni a gyerekeket a szabadba, pedig ilyenkor is kell valami, ami a fölösleges energiáikat levezeti vagy a túltengő mozgásigényt kielégíti. A gyerekek energiái természetesen cseppet sem fölöslegesek, és a mozgásigényük is aligha teng túl, hiszen ezek a gyermekkor természetes velejárói. Az, hogy a felnőttek mégis soknak érzik, csak azt bizonyítja, hogy a városi lét szűk keretei gyakran nem tudnak válaszolni a gyermekek természetes igényeire. A beltéri mozgásos eszközök ezért szinte kincset érnek: a gyerekek fizikumának és a felnőttek idegeinek is igen-igen jót tesznek.
Egy ilyen beltéri mozgásos eszköz a beltéri mászóka vagy mászófal. Egy szépen megmunkált fa alapra felcsavarozható mászókövekről van szó, ami így tulajdonképpen mászófalként funkcionál a lakásban. A mászóeszköz természetesen az otthoni kerti játszótér része is lehet, de bent, a gyerekszobában is megállja a helyét a beltéri mászóka. A mászókövek szép színesek, ezért jól mutatnak a gyerekszobában. Beszerezhetünk mászórudakat, vagy fa kötéllétrát is, amik szintén beltéri mászókaként működnek.
Hideg, téli, esős napokon, amikor senki sem megy ki szívesen, akkor meghódíthatják a gyerekek a mászófalat. Olyan sokszor indíthatnak csúcstámadást a beltéri mászókán, vagy a fa kötéllétrán, ahányszor csak szeretnének. Így a szabad energiáik értelmes célt kapnak, és a szülők idegrendszere is kisimulhat. A mászás során a gyerekek a teljes testüket használják, főleg a kar-, a láb- és a törzsizmaikat. Ez fejleszti az erőnlétet, az egyensúlyérzéket és a mozgáskoordinációt is. Emellett a mászófal használata javítja a gyerekek rugalmasságát és állóképességét is. De persze, ez mind csak ráadás. A lényeg, hogy nem a csilláron mászik a gyerek.